Drzwi składane – świetne rozwiązanie do łazienki

Na styczniowych targach imm Cologne 2018 marka Raumplus zaprezentowała drzwi składane S1200 w wersji przeznaczonej do niewielkich pomieszczeń.

Nowość Raumplus wyróżnia się nietypowo rozwiązanym sposobem otwierania. Część skrzydeł składana jest w harmonijkę, a pozostałe otwierają się klasycznie na zewnątrz. Składany sposób otwierania wymagał zastosowania innowacyjnych rozwiązań. W tym wypadku skrzydła poruszają się po górnym torze, a do stabilizowania ich ruchu służą magnesy zainstalowane w dolnej listwie oraz dolnym profilu skrzydeł.
W systemie S1200 znajdują się również skrzydła otwierane klasycznie, które zamocowane są na dwóch zawiasach typu pivot.
Mieszany sposób otwierania drzwi zaprojektowany został z przeznaczeniem do małych pomieszczeń. W łazience drzwi będą idealne do zamknięcia szafy z pralką, ręcznikami i kosmetykami. Zastosować je również można w wysokiej zabudowie kuchennej. Nowość jest też idealnym rozwiązaniem w przypadku wąskich wnęk, do których nie pasują drzwi przesuwne.
Wysokie walory estetyczne nowemu systemowi nadaje aluminiowa rama o szerokości zaledwie 12 mm, inspirowana delikatnymi obramieniami zdjęć i obrazów. Opracowana przez Raumplus geometria profilu zapewnia wyjątkową stabilność konstrukcji. Dzięki temu para przesuwnych skrzydeł ma maksymalny wymiar 275 x 150 cm, natomiast pojedyncze klasycznie otwierane skrzydło 275 x 75 cm.
W ramach stosowana jest anoda w jasnym lub ciemnym brązie, czarna lub srebra, a także lakiery w kolorze z palety RAL. Natomiast jako wypełnienie wybrać możemy różnego rodzaju szkło lub płytę. Drzwi S1200 każdorazowo produkowane są na wymiar, zatem możemy mieć pewność, że będą zawsze idealnie dopasowane.
www.raumplus.pl